Grasujące Talpa europaea

Patrząc przez okno kuchenne widzę już przez parę tygodni coś w rodzaju Wysokich Tatr: wyboiste wzgórza z czubkiem śniegu. Lecz na moje Wysokie Tatry przed domem wspinać się nie da, są to bowiem zwyczajne kretówki, starannie wybudowane przez Talpa europaea – tzw. kret.
Kret Europejczyk się na tyle swobodnie poczuł, że sobie najwyraźniej tworzył mały park narodowy w naszym ogrodzie. Kocham zwierząt i moja tolerancja wobec nich prawie nie zna wyczerpanie, ale tylko do momentu. Kret miał na tyle szczęście, że kolano mi przez tyle tygodni bolało i że ziemia co chwilę zamarzała.
Ale dziś już jest koniec. Czuć wiosnę i już sobie myślę, jaki slalom musiałabym robić, aby tutaj kosić trawę!
Słońce i w miarę ciepłe powietrze dodały mi ogromną dawkę energii, więc stwierdziłam, że zamiast jechać na basen, to wezmę sztychówkę i zgarnę ziemię, aby ją przerzucać do mojego ogródka. Tam się ta ziemia przydaje. Takie mam przynajmniej wrażenie.
Sztychówka i wózek były zakurzone przez to przezimowanie, a ja też szybciutko poczułam, że się już odzwyczaiłam od tej ogrodniczej roboty.
Ale mimo zakurzonych kości zgarnęłam ziemię do dużego wiadra – oczywiście do pełna, nie biorąc pod uwagę, że pół wózka ziemi może być ciut za ciężkie, aby pchać wszystko pod górkę do mojego warzywnego raju. No ale nie wyrzucę znowu tej ziemi, aby z pół pustym wózkiem 5 razy wejść. Wolę się chwilę pomęczyć i się potem cieszyć, że jednak mam na tyle siły. I tylko 2 razy pełzać się pod górkę. Zobaczymy co wieczorem moje kolana na to powiedzą.
Ale na tyle ile mogłam sprzątnęłam kretowe Tatry i teraz zobaczymy co on na to. Może się nie obrazi i pójdzie za siatkę, bo walczyć z nim nie chciałabym.Po tym jak kuna dalej chodzi po dachu, mysz co 3 dzień zawita w suficie i mój królik w ogóle nie wie co to jest klatka i mi po głowie chodzi, to sądzę, że marne byłyby moje szanse aby wygrać wojnę z krecikiem. Albo on pójdzie dobrowolnie, albo będę zmuszona wezwać Ciocię Teresę. Z nią już nie ma żartów 🙂

Please follow:
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram
Twitter
Google+
http://heartandsoil.pl/grasujace-talpa-europaea/
RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *